Říjen 2012

Harry Potter a vězeň z Azkabanu

13. října 2012 v 13:44 | Sofinity |  Čtenářský denník
Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Napsala: J. K. Rowlingová
Nakreslila: Mary GrandPré
Přeložil: Pavel Medek
Nakladatelství: Albatros
Rok vydání: 2001

Hlavní myšlenka Díla:
Nikdy nekončící souboj dobra se zlem.

Charakteristiky hlavních postav:
Harry Potter je kamarádský a objetavý,ale nevadí mu, když musí porušit nějaké pravidlo školního řádu.

Ron Weasley ja Harryho nejlepší kamarád a v každé situaci je mu oporou.

Hermiona Grangerová je Harryho a Ronova nejlepší kamarádka. Velice dobře se učí a většinou pomáhá Harrymu a Ronovi z problémů.

Draco Malfoy je největší nepřítel Harryho Rona a Hermiony.

Sirius Black uprchl z Azkabanu (kouzelnické vězení) a později se ukáže, že je harryho kmotr a byl nejlepší kamarád Harryho otce.

Profesor Lupin učí na Bradavické škole čar a kouzel obranu proti černé magii a společně se Siriusem Blackem byl nejlepší kamarád Harryho otce. Je to vlkodlak.

Profesor Brumbál je ředitel Bradavické školy čar a kouzel.

Hagrid je Bradavický hajný a od tohoto dílu vyučuje péči o kouzelné tvory.

Klofan je Hagridův hipogrif (kůň, který má hlavu orla, místo předních noh pařáty a orlí křídla).

Děj:
Harry žije u Dursleyových. Nenávidí je, ale jelikož nemá rodiče a Dursleyovi jsou jeho jediní příbuzní, musí u nich bydlet. Když na konci prázdnin nešťastnou náhodou nafoukne sestru strýce Vernona, zbalí se a odejde. Když v magnoliové ulici uvidí děsivého černého psa, vytáhne hůlku, tím přivolá záchranný autobus pro kouzelníky v nouzi a ten ho odveze do Děravého kotle (hospoda v níž je vchod do příčné ulice). Zde potká Rona a Hermionu a dozví se, že z Azkabanu uprch zvláště střežený vězeň-Sirius Black. Když pak jedou vlakem do Bradavic, zastaví jej mozkomorové (Azkabanští strážní), kteří po něm pátrají. Naštěstí jsou Harry, Ron a Hermiona v jednom kupé s profesorem Lupinem, který mozkomory zažene. Když přijedou do Bradavic zjistí, že jejich kamarád Hagrid zde učí předmět zvaný Péče o kouzelné tvory a moc se těší na první hodinu. Až konečně nastane, přivede si s sebou Hagrid hipogrify a Hyrry se na jednom z nich proletí. Malfoy si řekne, že když se na něm dokázal proletět Harry,zvládne to i on. Tak se vydá k hipogrifovi, který se jmenuje Klofan, jenže ho urazí a tak ho Klofan škrábne. Malfoy to okamžitě řekne svému otci a ten na ministerstvu čar a kouzel zařídí, aby byl klofan popraven. Mezitím se Harry, Ron a Hermiona po vyslechnutí rozhovoru učitelů dozví, že Sirius Black je Harryho kmotr a byl nejlepší přítel jeho rodičů, ale vyzradil Voldemortovi, kde Potterovi bydlí. Těsně před tím, než má být Klofan popraven, navštíví Harry, Ron a Hermiona Hagrida. Ten dá Ronovi jeho krysu, která se jmenuje Prašivka. Když Ronovi utekla, myslel si že ji snědl Hermionin kocour. Harry, Ron a Hermiona odejdou těsně před příchodem kata, ale když jsou na cestě k hradu unese Rona ten černý pes, kterého Harry viděl v Magnoliové ulici. Harry s Hermionou je najdou v Chroptící chýši a zjistí, že tento pes byl Sirius Black a společně s profesorem Lupinem Harrymu, Ronovi a Hermioně vysvětlí, že Sirius Black nikoho nezabil, ani nezradil Potterovy, protože ty zradil Petter Pettigrew, který se proměnil v krysu a celých dvanáct lec, co byl Sirius Black v azkabanu přežíval v rodině Weasleyových. Jenže jak Hermiona správně uhodla, profesor Lupin je vlkodlak a když se o půlnoci proměnil, Pettigrew jim utekl a proto kouzelníci z ministerstva kouzel dopadli Siriuse. Harry s Hermionou se snažili vysvětlit profesoru Brumbálovi, že je nevinný, ale profesor Brumbál jim odpověděl tím, že mohou zachránit více než si myslí. Hermiona hned pochopila, co po nich profesor chce. Paní profesorka McGonagallová jí dala na začátku roku převraceč času, aby mohla stíhat všechny předměty, které si navolila. A tak ještě stihlizachránit Klofana, sebe před mozkomory a Siriuse, který odletěl na Klofanovi do bezpečí a celé prázdniny si s Harrym dopisovali.

Vtipy o blondýnách

11. října 2012 v 16:52 | Sofinity |  Vtipy
Dle mého mínění jsou vtipy o blondýnách ty nejlepší co existují (to bude asi tím, že jsem bruneta). Říkáte že ne? Tak jich vám pár povím a určitě změníte názor:

Víte co udělá blondýna když chce marmeládu?
Oloupe koblihu.Smějící se

Proč si blondýny myslí že je na měsíci život?
Protože tam všichni celou noc svítí.Mrkající

Jak poznáte že vám blondýna poslala fax?
Je na něm nalepená poštovní známka.Úžasný

Jak spáchá blondýna sebevraždu?
Naskládá si oblečení do sloupku a skočí dolů.Usmívající se

Proč nemá blondýna doma žádné kostky ledu?
Zapomněla recept.S vyplazeným jazykem

Víte kdy má blondýna prázdné ruce?
Když si vezme roozum do hrsti.Nevinný

Co má společného UFOn a chytrá blondýna?
Všichni o nich slyšeli, ale nikdo je ještě v životě neviděl.Líbající

Tak to by bylo pro dnešek vše, ale předpokládám, že v brzké době sem napíšu i vtipy na jiná téma než jsou blondýny.